Naudoti plastikiniai langai: ar jie pasižymi tik mažesne kaina?
Kuomet išgirstamas pasakymas naudoti plastikiniai langai, paprastai galvojama apie tai, kad šie langai pasižymės žemesne kaina. Savaime suprantama, toks teiginys tikrai yra teisingas, tačiau – ne vienintelis. Nereikia pamiršti, kad naudoti plastikiniai langai pasižymi ne tik mažesne kaina, bet ir kitomis ypatybėmis. Kokiomis?
Gali būti, kad langai labiau praleis šilumą
Ne paslaptis, kad viena svarbiausių ypatybių, kuria pasižymi nauji plastikiniai langai, yra jų gebėjimas sulaikyti šilumą. Tokia savybė vertinama itin palankiai, kadangi visi nori gyventi šiltuose namuose ir matyti kaip įmanoma mažesnes sąskaitas už šildymą. Vis dėlto, tuo pat metu nereikia pamiršti, kad būtent naudoti plastikiniai langai dažnu atveju nepasižymi tokia puikia šilumos izoliacija. Taigi, jei nuspręsite įsigyti naudotus plastikinius langus į jų šilumos laidumą. 

Gali būti, kad langai labiau praleis garsą
Ne paslaptis ir tai, kad kiekvienas norime turėti galimybę kokybiškai namuose pailsėti arba dirbti. Ar taip ir bus, priklausys nuo daugybės veiksnių, tačiau visi tikrai sutiks su tuo, kad galimybė gyventi ir dirbti tylioje aplinkoje, t.y., kurioje nesigirti iš aplinkos sklindantys pašaliniai garsai, tikrai yra labai svarbi. Galite būti tikri, kad nauji plastikiniai langai tikrai pasižymės puikia garso izoliacija, tad jūsų namuose bus tylu ir ramu, turėsite galimybę kokybiškai dirbti arba ilsėtis, tačiau, jei kalbėsime apie naudotus plastikinius langus, reikėtų prisiminti, kad galbūt, jie nebegalės užtikrinti geros garso izoliacijos. Taigi, prieš įsigydami, nepamirškite tuo pasidomėti.
Gali turėti defektų
Jei plastikiniai langai buvo naudoti labai ilgą laiką arba ne itin atsakingai, o galbūt tiesiog nebuvo užtikrinta kokybiška jų priežiūra, nereikėtų nustebti, kad gaminys gali turėti ir tam tikrų defektų. Kita vertus, jie gali būti ir ne itin pastebimi ar nelabai reikšmingi. Taigi, prieš įsigydami plastikinius langus, atsakingai įvertinkite, kokių defektų turi gaminys.
Stiklas gali turėti mikro įtrūkimų
Itin dažnai pasitaiko atvejų, kuomet naudoti plastikiniai langai, o tiksliau – jų stiklai, turi mikro įtrūkimų. Kita vertus, nereikia pamiršti, jie dažnu atveju yra tokie smulkučiai, kad juos net  pastebėti yra neįmanoma.
Taigi, apibendrinant belieka tik daryti išvadą, kad naudoti plastikiniai langai dažniausiai yra kur kas pigesni nei nauji langai – kainos gali būti ne tik keliolika, bet net ir keliasdešimt procentų mažesnės. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad mažesnė kaina dažniausiai nėra vienintelė šio gaminio ypatybė – neretai naudoti plastikiniai langai pasižymi ir žemesne garso bei šilumos izoliacija; be to, gaminys gali turėti ir kokių nors defektų, įskaitant ir smulkius mikro įbrėžimus ant stiklo. Kita vertus, nereikia pamiršti ir fakto, kad šios ypatybės dažniausiai nėra taip  stipriai išreikštos, kad langas jau būtų nebetinkamas naudoti. Tad belieka tik pridurti, kad plastikiniai naudoti langai yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori įsigyti šios rūšies langus, neišleisdami daug pinigų.

Komentarai