Mediniai virtuvės baldai: kuo jie geresni už plastikinius?Virtuvė – viena iš tų namų vietų, kur pagrindinį vaidmenį suvadina baldai. Tačiau kiekvienas, kuris susiduria su poreikiu įsigyti virtuvės baldus, netrunka susidurti ir su klausimu: o kokius baldus pasirinki? Dėmesį verta atkreipti į tai, kad vienas galimų pasirinkimų yra mediniai virtuvės baldai. Tad šį kartą norime patarti, kuo jie geresni nei plastikiniai.
Sveikesni
Ne paslaptis, kad visi norime būti sveiki ir dauguma to bandome pasiekti per maistą, t.y., gamindami kuo sveikesnius patiekalus sau ir savo šeimai. Tačiau, ar iš tiesų viskas taip paprasta? Ar tikrai pavyks užtikrinti puikią sveikatos būklę, jei sveikus patiekalus gaminsime ir juo valgysime ant... plastikinių baldų? Juk nereikia pamiršti, kad būtent plastikiniuose balduose yra gausu cheminių medžiagų ir jų tikrai ne viena – gali būti dešimtys ar net šimtai. Tad net ir tuo atveju, jei kelis kartus per dieną gaminsite sveikus patiekalus, tačiau jūsų namų virtuvėje bus baldai pagaminti iš plastiko, tikrai nebus galima sakyti, kad jūs rūpinatės savo sveikata. Nieko panašaus – jei sveikata jums rūpi, tai jūsų namų virtuvėje turėtų būti mediniai baldai. Pagrindinė priežastis, kodėl norintieji gyventi sveikai, turėtų atsisakyti plastikiniai baldų yra ta, kad juose esantys cheminiai junginiai teršia orą, kuriuo kvėpuojama – nematomos dalelės patenka į plaučius, ilgainiui sukeldamos uždegiminius procesus mūsų organizme. Na, o medis yra visiškai natūrali žaliava, todėl ji ne tik neterš jūsų namuose esančio oro, bet ir (kai kurių rūšių mediena, pavyzdžiui, pušies), jį valys. Taigi, kvėpuosite sveiku bei švariu oru, kenksmingos dalelės nepateks į jūsų plaučius ir neterš organizmo, nesukels uždegiminių procesų bei alergijų. Daugiau jaukumo
Ne paslaptis ir tai, kad būtent baldai yra vienas iš tų elementų, nuo kurių nemaža dalimi priklausys, ar mūsų namai bus jaukūs ar ne. Kaip žinia, žaliavos, iš kurių gali būti gaminami baldai, yra reitinguojamos pagal įvairius kriterijus, pavyzdžiui, ilgaamžiškumą, ekologiškumą, natūralumą ir t.t. Na, o, tai, ar iš konkrečios žaliavos pagaminti baldai galėtų suteikti namams jaukumo, yra dar vienas svarbus kriterijus. Belieka tik pridurti, būtent pagal šį kriterijų, medis yra viena geriausiai vertinamų medžiagų ir gerokai lenkia plastiką. Tad, jei norite, kad jūsų virtuvė alsuotų jaukumu, atminkite, kad tai priklausys ne tik nuo joje gaminamų patiekalų aromatų, bet žaliavos, iš kurios bus pagaminti baldai.
Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad egzistuoja dvi labai svarbios priežastys, dėl kurių, kiekvienų namų virtuvėje turėtų būti mediniai virtuvės baldai ir kuo jie yra geresnis už plastikinius baldus.  Visų pirma, šie baldai padės kurti  sveikesnę, o antrą – jaukesnę namų atmosferą. Tad gyvenkite sveikai bei jaukiai.

Komentarai